Що робити під час зупинки таксі поліцією без причин

таксі економ

Дуже часто працівники поліції зупиняли автомобілі та таксі абсолютно безпідставно і, користуючись службовим положенням та неосвіченістю громадян в правах та законах, вимагали хабарів “на вечерю”. Перш за все необхідно пам’ятати: водій не зобов’язаний передавати документи інспектору. Згідно до старої як світ “схеми”, інспектор йде до службового автомобіля з документами зупиненого і досить тривалий час не повертається. Водій зупиненого транспортного засобу починає нервувати, виходить з автомобіля, йде до інспектора і отримує свої документи вже з постановою про сплату штрафу за порушення, якого могло і не бути.

Щоб уникнути подібної ситуації, водій повинен оперувати статтею №16 Закону “Про дорожній рух” та підпункту 2.4.а Правил Дорожнього руху, згідно яких інспектор може лише висловити свою вимогу про пред’явлення документів. Водій же зобов’язаний лише показати документ, щоб інспектор міг побачити його вміст для перевірки в базі даних. Передавати документ до рук інспектора немає необхідності.

Також закон забороняє працівникам поліції зупиняти будь-які транспортні засоби без підстав. Законними підставами для зупинення авто може бути лише зафіксовані порушення ПДР та несправність авто.

Згідно до закону інспектор повинен назвати своє прізвище та звання з посадою, а також пред’явити посвідчення по вимозі водія. Працівники поліції повинні оголосити причину зупинки, що описана у статті 35 закону №2612. Якщо інспектор не виконує одне з цих зобов’язань, то така зупинка вважається незаконною і водій може навіть не показувати документи.

Якщо інспектор продовжує наполягати на пред’явлення та передачі документів, водій повинен зателефонувати 102 та повідомити диспетчера про неправомірні дії інспектора. Зупинений водій повинен повідомити всі деталі ситуації екіпажу поліції, що прибув по виклику. При підтвердженні фактів невиконання посадової інструкції інспектором, водій може продовжувати рух, а до інспектора-порушника будуть застосовані дисциплінарні заходи.

Якщо новоприбулий екіпаж стає на захист колег, що скоїли безпідставну зупинку, то водій має право зателефонувати до керівництва поліції, прокуратури, підрозділів внутрішньої безпеки МВС та навіть до держбюро розслідувань. Завантажуйте додаток Taxioma та замовляйте дешеве таксі у Києві та інших містах України. Водії Таксіома це професіонали на дорогах з багаторічним досвідом, які швидко та безпечно довезуть вас по вказаній адресі.

Догори