fbpx

Как обжаловать штрафы с камер фиксации службам такси в Киеве

Як оскаржити лист про порушення

З 1 червня власники транспортних засобів та служб таксі, що проживають у Києві, почали отримувати листи з постановами про притягнення до адміністративної відповідальності у сфері дорожнього руху.

На офіційному сайті МВС було розміщено детальну інформацію про те як розраховується дозволена швидкість на ділянці дороги. Згідно до діючих правил дорожнього руху, максимальна дозволена швидкість в населених пунктах складає 50 км/год. В окремих місцях цей ліміт може бути збільшено.

На автодорогах поза населеними пунктами дозволена швидкість для автомобілів складає не більше 90 км/год. На дорогах з роздільною смугою – не більше 110 км/год, а на автомагістралях – не більше 130 км/год. Максимально допустима похибка розрахунків пристроїв складає 3 км/год. Розраховується мінімальне порушення швидкісного режиму наступним чином: 50+20+3 = 73 км/год.

КМДА вирішило дозволити на окремих смугах доріг столиці з 1 квітня до 1 листопада буде дозволено пересуватись зі швидкістю 80 км/год. Тобто мінімальне порушення для цих смуг буде розраховуватись: 80+20+3=103 км/год.

Також в планах є встановлення автоматичної фіксації проїзду по смузі громадського транспорту, проїзду на червоне світло та перетину подвійної суцільної смуги. Окрім того подібну систему буде використано для фіксації порушень паркування.

Відповідно до статті 14-2 Кодексу України про адміністративні порушення, відповідальність за порушення ПДР та паркування несе власник транспортного засобу:
– фізична особа
керівник юридичної особи або виконуючий його обов’язки
За порушення ПДР автомобілями, які зареєстровані поза межами України або не підлягають реєстрації, відповідальність несе водій, який перевозив цей транспортний засіб.
Як виглядає лист з постановою про порушення ПДР?

Це спеціальний паперовий бланк з елементами захисту, який на протязі 3 діб з моменту фіксації надсилається відповідальній особі як заказний лист за адресою місця реєстрації фізичної особи, місцезнаходження юридичної особи або ж вручається особі, яка перевозила не зареєстрований транспортний засіб. Постанова вступає в дію після вручення, отримання поштового сповіщення або отриманні листа з відміткою про відмову.
Повну інформацію про наявність порушень ПДР та сумі штрафів можна переглянути в особистому кабінеті на сайті Сервісного центру МВС.

Як оскаржити постанову?

Для цього необхідно на протязі 10 днів з моменту отримання листа звернутися до департаменту патрульної поліції або відновлювати порушені права в суді.

Якщо термін оскарження був прострочений в зв’язку з вагомими обставинами (хвороба, відрядження і т.д.), необхідно звернутися з заявою про відновлення терміну оскарження та додати докази вагомості.

У статті 61 частина 2 Конституції України передбачено, що юридична відповідальність особи носить індивідуальний характер.

Частина 1 статті 64 Конституції України чітко визначає, що конституційні права та свободи громадян не можуть бути обмежені, крім виняткових ситуацій, передбачених в Конституції.

Експерти вважають, що нова система МВД не є досконалою, а також суперечить основним принципам нашої Конституції, оскільки відповідальність несе власник авто, а не особа яка скоїла порушення.

Окрім того, система може фіксувати декілька порушників одночасно. Тобто окрім фото та відео доказів, де зафіксовані номерні знаки, модель і марка машини, документ містить ще й інформацію про точну геолокацію вимірювального пристрою, час та вид порушення. Але вже зараз існують постанови з помилками. Наприклад зображення авто з водієм порушником не відповідає вказаному в документі автомобілю.

Також оскаржити постанову про порушення можливо, якщо дорожній знак не відповідає нормам або взагалі відсутній.

Пролистать наверх
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ