Нові документи для водіїв та працівників служб таксі

таксі бориспіль

Влада України прийняла рішення оновити техпаспорти та водійські посвідчення. В оновлених документах будуть міститися декілька нових відміток. Так в документах з’явиться інформація про групу крові та резус-фактор водія, відмітка про згоду на посмертне донорство, а також інформація про екологічні норми транспортного засобу, наприклад “Євро-2”, “Євро-6” чи інші.

Постанова №844 Про нові  зразки документів була затверджена ще 16 вересня  на засіданні Кабінету Міністрів України, а вступила в дію з 26 вересня. Прес-служба також зазначає, що водійські посвідчення старого зразку, свідоцтво про реєстрацію автомобіля та тимчасовий реєстраційний талон будуть дійсні до вказаної на них дати, а отже міняти їх до завершення терміну дії не потрібно. Посвідчення нового зразку почнуть видавати лише з весни 2021 року.

Нові документи будуть адаптовані згідно до міжнародних вимог та будуть мати вигляд пластикової картки. Інформація про водія та транспортний засіб буде подаватися на трьох мовах – українська, англійська та французька. Позначка про групу крові водія полегшить роботу медиків у разі виникнення ДТП. Крім того документи нового зразка будуть дійсні в усіх країнах Європи, а також в більшості країн світу. 

Одночасно з постановою Кабміна, МВС запустило онлайн-сервіс, який дозволяє перевірити легальність водійського посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також свідоцтва про кваліфікацію водіїв, які перевозять небезпечні вантажі. Але у відкриту базу даних були включені лише посвідчення, які були видані після 2013 року. Тому якщо ви хочете замовити таксі онлайн і не хвилюватися через кваліфікацію водія, завантажуйте мобільний додаток Taxioma. Таксіома це не лише якісне авто та досвідчені водії, це також низькі ціни таксі в твоєму місті.

Догори